Co nas czeka jeśli chcemy zatrudnić firmę sprzątająca w Gdańsku lub Gdyni?

Popularnym jest, że firma sprzątająca umawiana jest do posprzątania biur, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Zazwyczaj można się również spotkać z chęcią zatrudnienia tego typu firmy kiedy najemcy wynoszą się z domu i nie chce im się sprzątać, albo zdążyli się wyprowadzić i zostawili bałagan, a gospodarz nie ma ochoty sprzątać sam. W ostatnim czasie coraz powszechniejsze jest szukanie ekipy do sprzątania do mieszkań lub domów, kiedy mieszkańcy nie mają czasu lub zdolności, a mają środki na firmę sprzątającą. Jak odbywa się takie świadczenie? Ile trzeba zapłacić za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na te koszta.

Co składa się na cenę firmy sprzątającej?

Koszt sprzątania domów i biur jest uzależniona od tego jak duży jest podmiot, który będzie wykonawcą. Ceny zaangażowania jednej osoby, która w ten sposób zarabia będą prawdopodobnie mniejsze niż w przypadku wielkiej firmy, która zatrudnia kilkadziesiąt pracowników. Kolejny czynnik, od którego będzie zależeć cena usługi to czy będziemy zatrudniać osobę do jednorazowego sprzątania, czy cyklicznie, na przykład co tydzień.

Następny czynnik to lokalizacja – inne koszta sprzątania mieszkań będą w Gdańsku niż w małym mieście. Ważne jest także czy Twoje mieszkanie do sprzątania jest w centrum miasta, czy może na obrzeżach.

Poza tym bardzo istotna jest ilość m2 lokalu i jego stan. Znacznie więcej czasu będzie sprzątany piętrowy domek, niż kawalerka. W konsekwencji – im dłuższy czas pracy tym droższa jest usługa. Tak samo z poziomem zanieczyszczenia mieszkania i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeśli wymagamy odkurzania, umycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to dużo czasu. Jeśli natomiast potrzebujemy aby umyć wszystkie okna, fugi i szafki, albo żeby wysprzątać mieszkanie po remoncie – musimy liczyć się z większą ceną.

Czym różni się sprzątanie mieszkań od sprzątania biur?

Samo sprzątanie prezentuje się zazwyczaj tak samo, może się jednak różnić koszt, czas, lub ilość pracowników. Podczas sprzątania mieszkania wystarczy jedna osoba, biura bardzo często mają wielkie powierzchnie i jeśli chciałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to bardzo dużo czasu. W konsekwencji tego w korporacjach zazwyczaj konieczna jest większa ilość osób. Inny może być również zakres obowiązków – w mieszkaniu bardziej zależy nam na starciu kurzu z mebli, albo wstawieniu prania, a kolejno wyprasowaniu go, kiedy w lokalach usługowych istotniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyniesienie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Koszt zdecydowanie waha się w zależności od tego, czego chcesz, jak duży jest lokal do wyczyszczenia i jak często trzeba będzie to wykonywać. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku albo Gdyni przedstawiają koszta za czas pracy albo za wielkość pomieszczenia. Za wysprzątanie mieszkania do 40m2 powinieneś być przygotowany na koszt od 120 do 150 zł. Jeśli Twoje mieszkanie jest większe i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena najprawdopodobniej zwiększy się nawet do 300 zł. Jeśli pragniesz, żeby dodatkowo umyć okna, powinieneś dodać do tej ceny jeszcze trochę pieniędzy. Minimum 30 zł dodatkowo dasz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna mają niestandardową wielkość, albo chcesz umycia okien balkonowych, to możesz doliczyć jeszcze przynajmniej 40zł. W przypadku kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego możesz liczyć się z jeszcze większą cena – minimum 100-150 zł drożej będzie Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami zapłacą za sprzątanie zdecydowanie najwięcej. Koszt tego świadczenia w Gdańsku i Gdyni to minimum 500 zł za lokal o wielkości 100-200m2. 

Wiedz, że wymienione przez nas ceny są tylko orientacyjne. Wiele jest zależne od Twoich umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% odnajdziesz taką, która zapewni Ci świetną stawkę. Jedną z fachowych firm w Gdańsku jest Cleanness – sprzątanie biur.