Czy przedszkolak może nauczyć się angielskiego?

Dla wszystkich rodziców istotny jest tak samo rozwój dziecka oraz jego radość. Przedszkolaki chętnie chłoną wiedzę i od maleńkości są ciekawe świata. Jest to jeden z wielu powodów, przez które należy inwestować w rozwój dziecka już od pierwszych lat i pokazywać mu różne możliwości. Pomóc w tym może przedszkole angielskie.

Jak dziecko najlepiej uczy się języka?

Najbardziej sprawdzonym sposobem nauki jest osłuchanie się z językiem. Gdy maluch słyszy język obcy może się z nim dobrze zapoznać i mocniej w niego zagłębić. A to dlatego, że wszystko zaczyna się od wczesnych lat młodości i to wówczas można najwięcej zdziałać. Drobne postępy i np. zastępowanie łatwych dla dziecka słów takich jak “mama” lub “tata” wyrazami w innym języku jest dla malucha początkiem nowej przygody z językiem angielskim.

Nauka poprzez zabawę

Tak jak zostało już wyżej wspomniane, osłuchanie się malucha z językiem jest pierwszym krokiem w nauce angielskiego. Warto jednak wykorzystywać sprawdzone sposoby zdobywania wiedzy. Jest parę pomocnych metod, które pomogą nam w prosty i przyjemny sposób, są to np.:
włączanie bajek w języku angielskim – bajki to coś, co lubi każdy maluch, wykorzystajmy więc ten czas po to, żeby chociaż osłuchać najmłodszych z językiem
piosenki w języku angielskim – to także dobra metoda oswajania naszych dzieci z angielskimi wyrazami
gry i zabawy po angielsku, np w formie kolorowych kart lub plansz z obrazkami i nazwami po angielsku oraz po po polsku.

Przedszkole angielskie – czy to świetny pomysł?

Duża część opiekunów zastanawia się nad wysłaniem malucha do przedszkola anglojęzycznego. Czemu? Ponieważ jest to najlepszy sposób na to, aby wprowadzić malucha w świat języka obcego już od najmłodszych lat. Przedszkole angielskie to wyspecjalizowana kadra nauczycielska, która na co dzień pomaga najmłodszym zdobyć podstawowe słownictwo i prowadzi je, przez ewentualne trudy obcego języka. Tego typu placówka to jak najbardziej dobry pomysł.

Wybór anglojęzycznego przedszkola dla malucha

Gdy już postanowimy, aby nasze dziecko uczęszczało do przedszkola polsko – angielskiego należy znaleźć takie, które będzie spełniało wszystkie nasze potrzeby. Aby wybrać najatrakcyjniejsza ofertę, spośród wszystkich dostępnych teraz na rynku, w pierwszym kroku trzeba będzie odnaleźć stronę internetową przedszkola i dowiedzieć się o tym jak funkcjonuje.