Fakty i mity o klimatyzacji

Gdy wraz z nadejściem gorących dni komfort pracy w biurze znacząco spada, a w domu ciężko nam odpocząć, warto pomyśleć o zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Wraz ze wzrostem popularności klimatyzacji rozwinęło się dookoła tej kwestii wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś rozprawimy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje dzięki uprzejmości firmy clim-rem.pl.

Klimatyzacja a wzrost rachunków

Jeśli boimy się , że nasze rachunki za prąd znacząco wzrosną, warto zwrócić uwagę na klasę zużycia energii. Najlepsze urządzenia klimatyzacyjne osiągają klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Łowiczu zużywają do 30% mniej prądu niż zwykłe urządzenia. W ofercie dostępne są również urządzenia klimatyzacyjne z funkcją samoczynnego przełączania trybu pracy, dzięki czemu nie musimy się martwić wysokimi opłatami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Rozwiejmy wszystkie wątpliwości – klimatyzacja przepisowo użytkowana nie ma złego wpływu na nasze samopoczucie. Co więcej dostępne modele oferują system oczyszczania powietrza, za co w szczególności nam podziękują alergicy. Żeby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o corocznym przeglądzie naszego sprzętu. Warto to powierzyć to dobrej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się komfortowo, temperatura w budynku nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na zewnątrz.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Paręnaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były bardzo hałaśliwe, ale od tamtego czasu wiele uległo zmianie. Producenci wyraźnie unowocześnili swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które w wyniku kształtu wentylatora są w stanie pracować ciszej niż 19 dB. Dane o głośności pracy możemy ponadto wyczytać z naklejki energetycznej na urządzeniu lub zapytać fachowca.