Jak wygląda kolaboracja z architektem wnętrz? Czego należy oczekiwać?

Na runku wtórnym i pierwotnym jest mnóstwo mieszkań na sprzedaż. Inwestorzy prześcigają się nawzajem, pozyskując co chwile teren pod budowę co raz bardziej modernistycznego bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna – wzrasta popyt, podnosi się podaż. Na światową skalę potrzebni nam są aktualnie fachowcy od kredytów hipotecznych, którzy wesprą nas w pozyskaniu środków na wyśnione mieszkanie. Jednak co potem? Dostaliśmy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie więc najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

W jaki sposób to wygląda w praktyce? Czas, pieniądze … Czy to w stu procentach jest opłacalne?

Kiedyś usługi, które były oferowali architekci wnętrz były skierowane tylko dla określonego typu ludzi. Ekskluzywne dobro, na które mogli sobie pozwolić tylko nielicznych bogaczy. Mimo, że takie czasy odeszły w niepamięć, zła sława została. Więc przeanalizujmy sobie jedno po drugim, co tak naprawdę jest kluczowe i poważny zbędnie wyolbrzymione mity.

Decydując się na dobrego architekta wnętrz w Poznaniu najpierw oszczędzamy: swój czas i (na przekór powszechnej opinii) fundusze. Dlaczego czas? Ponieważ nie mamy obowiązku badać i mierzyć idealnie każdego kąta swojego mieszkania, żeby dopasować do niego doskonałe dodatki. Wszystko to będziemy posiadać jak na tacy, zamiast kłopotać się z instalacją czy przewodami. Gdy czas, to również pieniądze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Kiedy kupujesz kiepską kanapę do salonu lub nieodpowiednich rozmiarów szafę do sypialni, w tym przypadku marnujesz w pierwszej kolejności swoje pieniądze i czas, który poświęciłeś na ich dobranie oraz kupno. Nikt z nas, nie chce zmarnować paru tysięcy złotych, tylko przez to, że nieadekwatnych o 2 lub 3 centymetry.

Należy również wziąć pod uwagę, że pomimo najszczerszych chęci i przejrzystych marzeń, w jaki sposób powinno prezentować się nasze wymarzone gniazdko, nie wszystko możemy przewidzieć. Zwłaszcza gdy nasze lokum ma mały lub trudny metraż. Wtedy bez pomocy architekta wnętrz, który ma doświadczenie w temacie urządzania nieszablonowych mieszkań się nie uda. Pomoże nam kompleksowo urządzić każdy zakątek, w taki sposób, aby wnętrze było dla nas gustowne.

Decydując się na taką usługę pamiętaj, że wiele zależy od Twojej lokalizacji, albowiem godnych polecenia w swoim fachu architektów wnętrz powinno się szukać w dużych Polskich miastach takich jak: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

kolaboracji mamy się spodziewać?

Kiedy podejmiesz decyzję o współpracy z architektem wnętrz, nie będziesz żałował. Po cieszącym się dobrą sławą profesjonaliście, powinieneś w szczególności oczekiwać profesjonalizmu i maksymalnego, spożytkowania możliwości Twojego gniazdka przy zmniejszeniu nakładów finansowych na niepotrzebne sprzęty i dodatki. Oczywiście, taka pomoc jest osobno płatna, ale w zamian otrzymujesz, urządzone i komfortowe mieszkanie, które będzie przez Ciebie wykorzystywane przez wiele lat, bez ciągłych zmian ustawienia.