Jaki jest koszt kupna Bitcoina?

Bitcoin od jakiegoś czasu jest obecny w głównym nurcie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) waluta od swojego powstania w 2011 roku ciągle zdobywa nowych zwolenników. Na początku swojego istnienia Bitcoin był wart mniej niż 1 dolar. W listopadzie 2021 jego cena osiągała prawie 70 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną oscyluje w okolicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przebył długą drogę stając się najpopularniejszym i najbardziej chodliwym cyfrowym aktywem. Jak wygląda jego cena i z czego ona wynika?

Skąd wziął się Bitcoin?

Bitcoin pojawił się jako aktywo odporny(e) na inflację i machinacje ze strony banków centralnych. Od tego czasu tysiące internautów skupia się na jego rozwoju(em). Są to miłośnicy wolności, prywatności i decentralizacji.

Dzięki temu, że jest środkiem deflacyjnym, jego ilość jest skończona. Pozwala to na ochronę własnych funduszy. Jest to zwłaszcza ważne w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja stale rośnie.

Sukces Bitcoina spowodowały również, że niemal codziennie powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich stara się stawić czoła różne(ym) problemy(om) i charakteryzować się funkcjonalnością.

Posiadanie Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami stajemy się swoim bankiem. Ma to plusy, ale wiąże się też z ryzykiem. Trzeba pilnować naszych środków, właściwie dbać o wszystkie zabezpieczenia. W sieci jest wiele osób czekających na nasz błąd.

Jak przewidywać i czytać cenę Bitcoina?

Cena Bitcoina od początku jest wolatywna. Jednak patrząc wykres tego aktywa w szerokim ujęciu można zauważyć, że mimo różnych wahań “cyfrowe złoto” nieprzerwanie pnie się do góry. Jego cenę determinuje wiele czynników.

Począwszy od ilości BTC dostępnego w obiegu ze względu na malejące możliwe do uzyskania zasoby BTC to normalne, że jego cena wzrasta.

Jest to również aktywo podatne na zmiany na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki przejrzystości Bitcoina, każdy inwestor może bez problemu śledzić. Można zorientować się, która giełda kryptowalut proponuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile monet wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Aktualnie żyjemy w dynamicznych czasach. Wykres Bitcoina tylko to odzwierciedla.

Do Bitcoina paruje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut posiada możliwości wymiany parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.

Analiza rynku dowodzi, że przeważnie, gdy cena Bitcoina notowała wzrosty, rosły też inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC musi być dojrzałym wyborem inwestora. Ważnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest łatwiejsza w obsłudze, jednak wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast pozwalają zachować anonimowość. Patrząc na inwigilację społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej osób wybiera korzystanie z anonimowych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut