Jakie są wady i zalety szklanych drzwi?

Kiedy warto postawić na drzwi ze szkła?

Szklane drzwi potrafią wizualnie powiększyć pomieszczenie, a w dodatku spowodują, że mieszkanie będzie dużo bardziej jaśniejsze, niż z drzwiami z innego tworzywa. Warto pomyśleć o szklanych drzwiach jeśli nasz pokój jest nieduży – wtedy również świetnie będą pasować lustra i białe meble. Nie bez powodu szklane drzwi idealnie pasują do stylu skandynawskiego. Na dodatek jeśli Twój dom jest w stylu nowoczesnym lub industrialnym to szklane drzwi także mogą być doskonałą decyzją.

Następne pomieszczenie, do którego warto wstawić szklane drzwi to pokój bez okna. Dzięki takim drzwiom będzie wpadało o wiele więcej światła ponieważ szkło nie blokuje jego przepływu. Dzięki temu kuchnia czy też garderoba, w której nie ma okien, będzie pomimo tego chociaż trochę doświetlona promieniami słonecznymi.

Jakie szklane drzwi zamówić, żeby nie były nudne?

Jeżeli nie myślicie wcale o szklanych drzwiach ponieważ nie podoba Wam się wizja tego, że są one przezroczyste to może jednak warto ponownie pomyśleć nad tą opcją. Takie drzwi wykonywane są z kilku różnych gatunków szkła i oprócz tego tradycyjnego znajdziemy u producentów szkło optiwhite, piaskowane, matowe, ale też kolorowe. Wystarczy znaleźć dobrego producenta – a taki na pewno znajduje się w Warszawie (np. Vizjo-szkło – drzwi szklane) – to nasze drzwi mogą być ładne, nowoczesne i funkcjonalne. W dodatku szklane drzwi można swobodnie dekorować. Jest też opcja aby nadrukować na nie przeróżne wzory albo grafiki. Spowoduje to, że drzwi będą jedyne w swoim rodzaju. Poza montowaniem drzwi ze szkła ozdobnego możemy wykonać drzwi techniką fusingu szkła. Opiera się ona na stapianiu ze sobą różnych gatunków i barw szkła, wykonując przy tym bardzo ozdobne drzwi.

W dodatku szkło zestawione z innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień czy ceramika, wygląda niesamowicie atrakcyjnie.

Największe zalety szklanych drzwi

Bez wątpienia największą zaletą szklanych drzwi jest możliwość wizualnego powiększenia pomieszczenia i dopuszczenie do niego większej ilości światła. Poza tym możliwość wykonania oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju drzwi, oraz idealne zgranie ich z pozostałymi elementami domu.

Kolejną zaletą jest łatwość w myciu ich. Szklane drzwi są niesamowicie sterylne i nie problemu żeby je nieograniczoną ilość razy myć oraz odkażać. 

Warto także dodać, że drzwi szklane nie muszą zabierać dużo przestrzeni ponieważ bez kłopotu kupicie przesuwne. W konsekwencji doskonale sprawdzą się do małych mieszkań.

Jak widać szklane drzwi będą bardzo ciekawym i funkcjonalnym elementem w naszym mieszkaniu albo biurze. Warto jednak zadbać o profesjonalnego producenta, który bezsprzecznie wykona je ze szkła hartowanego, tak żeby były także bezpieczne. Na pewno wyszukacie takiego w Warszawie.