Jakie są zalety nauki dwóch języków w przedszkolu?

Na pewno w tych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Powinno się przez to uczyć maluchy innego języka od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku szansę na poznanie języka obcego bardzo wcześnie. Zapoznaj się z naszym tekstem aby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka angielskiego przez najmłodszych.

Dlaczego warto zacząć naukę języków obcych w przedszkolu?

Niektórzy nadal wierzą w mit że małe dzieci nie mogą przyswoić tyle informacji, tak by nauka była sensowna. Jest to nieprawda, z tego względu nauka języka obcego dzieci niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka świetną zabawą,
nauka od pierwszych chwil życia to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala znacząco rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego są szansą aby nawiązać nowe znajomości.

Jak to wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne to zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, które dąży do swobodnego posługiwania się przez uczniów zarówno w mowie i w piśmie językiem ojczystym oraz obcym na dokładnie tym samym poziomie. Taka metoda sprawi, że realnie jest opanowanie wiedzy i umiejętności językowych w szerokim zakresie.

Jakie są etapy nauki języka obcego przez dziecko?

Miejmy w pamięci że nie zawsze idzie gładko. Każde dziecko jest inne i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Aczkolwiek zwykle po dłuższym okresie dziecko nabiera pewności siebie i zaczyna budować zdania, poznaje zwroty w języku obcym a także zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że w początkowym okresie nie należy zaczynać z nauką gramatyki.