Kiedy warto rozważyć inwestycję w falowniki i optymalizatory mocy?

Panele fotowoltaiczne są prężnie rozkręcająca się technologią, która poprawia komfort życia jego użytkowników. Duża część społeczeństwa jest świadoma co znaczy fotowoltaika, lecz tylko bardziej dociekliwi interesowali się tym tematem na tyle, by zdobyć wiedzę, w jaki sposób pracują odrębne części tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są istotną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity z Białegostoku pracuje przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia użytkowanie instalacji przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to z pewnością pozyskanie wiedzy w tym zakresie będzie korzystne.

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby poznać sposób funkcjonowania paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ wpływa to na jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Służy także do monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego prawidłowe zabezpieczenie. Wyglądem jest podobny do skrzynki i często można ją zauważyć w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge konwertuje prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie zwiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. W czasie pracy paneli monitorują wydajność każdego modułu i wysyłają wszystkie informacje do systemu. Dzięki temu można mieć pod kontrolą działanie całej instalacji.

Zyskaj więcej za pomocą technologii Solaredge

Jest to niekonwencjonalna technologia opierająca się na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas pracy nad projektem. Technologia solaredge cechuje się najwyższą jakością, która pomaga zniwelować zagrożenie wynikające ze zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz wydajność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do współpracy razem z optymalizatorami mocy, co powoduje,że cały system jest mniej skomplikowany oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim używa tej technologii, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.