Meble kuchenne – na wymiar czy ze sklepu

Przy projektowaniu nowej zabudowy kuchennej pewnie spotkałeś się z dylematem – meble na wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W naszym poradniku spróbujemy przybliżyć ci złe strony jak również zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – personalizacja i funkcjonalność

Niekwestionowaną dobrą stroną kuchni na zamówienie jest wariant metamorfozy każdego detalu. Nawet w małych i nieustawnych lokalach można stworzyć interesującą oraz funkcjonalną kuchnię. Nie da się ukryć, że stworzenie kuchni na zamówienie wiąże się z wyższym kosztem. Na ostateczną stawkę wpływa dobór tworzyw oraz wyposażenia szafek. Fachowiec z salonu Skamo, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci sporządzić rozwiązania dobrane do ciebie. 

Gotowe meble ze sklepu – czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że gotowe meble kupione w punkcie meblowym są tańsze. Niemniej jednak jest to wyjście głównie do sporych i ustawnych wnętrz. Meble te są zazwyczaj stworzone z najtańszych materiałów, a więc w sytuacji, gdy nie zależy nam na jakości na lata wybierzmy tę opcję. Uzasadnieniem przemawiającym na korzyść mebli ze sklepu jest czas dostarczenia. Zazwyczaj meble z marketu są dostępne na miejscu, kiedy na kuchnię na zamówienie trzeba trochę zaczekać. Jednak produkty z marketu nie dają tak dużej szansy personalizacji detali, nie pomogą także zakryć możliwych krzywizn i niedociągnięć pomieszczenia.