Podłogi drewniane – jak o nie dbać

Drewniana podłoga to pragnienie mnóstwa ludzi remontujących nowy dom. Zakup podłogi z drewna to duży koszt, toteż opłaca się zastanowić się nad tym, jak prawidłowo o nią zadbać. Pielęgnacja podłóg drewnianych to niełatwa rzecz – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Ogromny wybór produktów do podłogi drewnianej odnajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Lakier na podłodze – jak o niego dbać?

Podłoga pokryta lakierem to jeden z najpopularniejszych gatunków podłóg drewnianych. Dobrej klasy lakier gwarantuje trwałość i nie jest podatny na zarysowania. Żeby zapobiec czynnikom, które mogą zmienić wygląd twojej podłogi sosnowej – pamiętaj o tych zasadach. Regularne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej główką z delikatnym włosiem, efektywnie przedłuży jej żywotność. Po odkurzaniu powinno się przetrzeć podłogę wodą. delikatna szmatka, solidnie wykręcona z nadmiaru wilgoci na pewno zda egzamin. Do wody możesz wlać profesjonalny środek przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Podłoga olejowana – im starsza, tym lepsza?

Podłogi pokryte olejem zrobione są w stu procentach z drewna, które w dalszej kolejności jest zabezpieczone olejem. Nie da się zaprzeczyć, że pokryte olejem podłogi drewniane posiadają ponadprzeciętny czar, który sprawia, że przestrzeń zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg dobrze sprawdza się w miejscach często uczęszczanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się zwierzęta. Choć olej sprawia, że są wysoce wytrzymałe, nie można zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową sprawą jest codzienne sprzątanie. Podłogę olejowaną należy zamiatać lub odkurzać szczotką z delikatnym włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalnego preparatu. Preparat ten należy odpowiednio wybrać pod względem koloru podłogi. Gdy zniszczenia są na tyle widoczne, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – postawmy na renowację. Twardy wosk do podłóg zostawi na podłodze powłokę chroniącą drewno.