Przegląd trendów wśród nowoczesnych schodów

Schody to kluczowe rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy poziomami. Znacząca jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednak nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś opiszemy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody idealnie komponowały się w twoim pomieszczeniu. Znajdziesz tu najważniejsze informacje o najpopularniejszych typach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego domu.

Schody w stylu minimalistycznym

Kiedy w twoich pomieszczeniach panuje minimalizm, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których struktura jest wyjątkowo uproszczona. Idealnie sprawdzi się tu najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni posiadasz całkowitą dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, ale masz możliwość wybrać także z niemałej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dobranego kolorystycznie do tworzywa wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą dominowały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Powierzchnię pod schodami można zorganizować na wiele sposobów. Ważne będzie to zwłaszcza w najmniejszych pomieszczeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. By ta powierzchnia dobrze nam służyła, dobrze jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, aby pył i piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest także zespolenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty umocowanej wprost do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Naturalnie schody poza swoją główną funkcją są istotnym punktem każdego domu. Z uwagi na swoją wielkość, a także połączenie dwóch przestrzeni, silnie ściągają na siebie uwagę. Schody są więc głównym elementem każdego wnętrza i dlatego należy dłużej pomyśleć nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego domu warto zdecydować się na schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark