Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Siatki zgrzewane to wyrób, który często możemy spotkać, jednak zwykle nie zauważamy go. Siatki zgrzewane mają tak szerokie zastosowanie, iż w swoim czasie spotkamy się z potrzebą jej zakupu. Przedstawiony gatunek siatki jest znacznie mniej popularny, niż uniwersalna siatka pleciona, jednak coraz częściej konsumenci postanawiają o jej zakupie.

Siatka zgrzewana czy pleciona – co będzie lepsze?

By uzyskać odpowiedź na rozterkę odnośnie doboru siatki, trzeba najpierw zastanowić się, jakie są pomiędzy nimi różnice. Klasyczna siatka pleciona to zazwyczaj pokryta cynkiem stal z powłoką PVC. Powstaje ona w procesie zaplatania ze sobą drutów oraz kompilacji powtarzalnych otworków. Typ, jaki spotyka się przede wszystkim, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej także dostajemy stal w formie pokrytej cynkiem, dodatkowo okrytą powłoką PCV. Siatki zgrzewane zazwyczaj wykorzystuje się przy grodzeniu działki. To rozwiązanie jest nadzwyczaj estetyczne i trwałe. Siatki zgrzewane mamy możliwość zakupić we wszelkich możliwych kolorach, zmieniana jest również wielkość otworów, wysokość, lub długość rolki. 

Jakie są zalety siatki zgrzewanej?

Jedną z podstawowych i najważniejszych cech siatek zgrzewanych jest łatwość montażu. Przy zakupie siatki dostajemy sztywny materiał, którego nie trzeba odkształcać i naciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Wysokiej jakości twardy drut z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie stawiania. W dodatku, należy wskazać na fakt, że siatka zgrzewana pozwala na przepływ powietrza a także promieni słonecznych.

Tekst na podstawie: orstal.com.pl